تبلیغات
مهندسی فناوری اطلاعات - موشواره‌ای که بر روی سطوح شیشه‌ای کار می‌کند
مهندسی فناوری اطلاعات
بزرگترین فقر ، جهل است - امام علی (ع)
به پاس حرمت قلم و اندیشه، در صورت ذکر این نوشته منبع آن را نیز ذکر کنید ، استفاده از مطالب وبلاگ تنهابا ذکر منبع مجاز می باشد .

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 14 خرداد 1390
طبقه بندی: تازه های IT (تکنولوژی...)، 
موشواره‌ای که بر روی سطوح شیشه‌ای کار می‌کند


با پیشرفت فناوری و ورود موس‌های لیزری به بازار، میزهای کار به پد موس تبدیل شدند، اما همچنان محدودیت‌هایی در سطوح قابل استفاده وجود داشت.

برای مثال به دلیل خاصیت عبور اشعه‌ها از شیشه، بر روی سطوح شیشه‌ای و برخی از میزهای صیقل خورده موس‌های لیزری قابل استفاده نبود و یا کارایی پایینی داشتند.

به گزارش ایتنا شرکت لاجیتک چندی پیش اعلام کرد که حسگری جدید را تولید کرده است با نام "Darkfield" (میدان تاریک) که بر روی سطوح شیشه‌ای دچار مشکل نمی‌شود.

میدان تاریکی از فناوری BlueTrack موجود در موس‌های جدید شرکت مایکروسافت بسیار قدرتمندتر است. روش کار موس‌های لیزری تشخیص حرکت به واسطه ناهمواری و بی‌نظمی سطح کار است.

به همین دلیل بر روی سطوحی صیقلی و صاف مثل شیشه و گرانیت، موس‌های استاندارد در تشخیص حرکت دچار مشکل می‌شوند.

فناوری میدان تاریکی اولین بار توسط دانشمندان برای دیدن میکروارگانیسم‌های بسیار ریز با میکروسکوپ اختراع شد. لنزهای این فناوری تنها اشعه‌هایی که با زاویه بازتابیده شده‌اند را ثبت می‌کند، تا محیط زیر لنز کاملا تاریک به نظر بیاید (نام این فناوری به دلیل این پدیده انتخاب شده است.

هنگامی که ذرات بسیار ریز یا خراش‌های میکروسکوپی بر روی سطح وجود داشته باشد، اشعه‌ها به صورت زاویه‌دار به به طرف سنسور بازتایبیده می‌شوند و نقاط نورانی بسیار کوچکی بر روی میدان تاریک پدید می‌آید.

با ثبت تغییر مکان این نقاط نورانی موس جهت و سرعت حرکت را تشخیص می‌دهد. فناوری میدان تاریک لاجیتک برای اولین بار با روی موس‌های Performance MX و Anywhere MX این شرکت عرضه شده است.

 

به نقل از ایتنابرچسب ها: موس‌های لیزری، موس‌های Performance MX و Anywhere MX، موس‌های Performance MX، پد موس، عبور اشعه‌ها از شیشه، شرکت لاجیتک، Darkfield، فناوری BlueTrack، مایکروسافت،
نوشته شده توسط محمد جواد
استخاره با قرآن کریم

بسم الله الرحمن الرحیم

در روایات آمده بهتر است که قبل از استخاره سهبار سوره ی اخلاص (قل هو الله احد) را بخوانید سپس سه مرتبه صلوات بر محمد و آل محمد بفرستید نیت کنید و
به انچه كه مایلید استخاره نمایید

استخاره با قرآن کریم


سخن بزرگان
اوقات شرعی
لوگوی دوستان


صفحات جانبی
ویدئوها