تبلیغات
مهندسی فناوری اطلاعات - هشدار مایکروسافت برای کاربران ویندوز ۷ ، ویژگی امنیتی UAC را در ویندوز خود فعال سازی
مهندسی فناوری اطلاعات
بزرگترین فقر ، جهل است - امام علی (ع)
به پاس حرمت قلم و اندیشه، در صورت ذکر این نوشته منبع آن را نیز ذکر کنید ، استفاده از مطالب وبلاگ تنهابا ذکر منبع مجاز می باشد .

 

هفته گذشته مرکز حفاظت از بدافزار مایکروسافت اعلام کرد که بدافزارها به طور فزاینده ای ویژگی UAC را غیر فعال می کنند و با این کار حضور خود بر روی کامپوترهای شخصی آلوده را پنهان می کنند.

هفته گذشته مایکروسافت به کاربران ویندوز توصیه کرد که ویژگی امنیتی UAC در ویندوز خود را فعال سازند و گفت بیشتر بدافزارها این ویژگی را از کار می اندازند.

کنترل حساب کاربر (UAC)، یک ویژگی است که ابتدا در ویندوز ویستا عرضه شد و سپس در ویندوز ۷ اصلاح گردید و برای تایید برخی اقدامات خاص از جمله نصب نرم افزار به کاربر پیغام می دهد. 

هفته گذشته مرکز حفاظت از بدافزار مایکروسافت اعلام کرد که بدافزارها به طور فزاینده ای ویژگی UAC را غیر فعال می کنند و با این کار حضور خود بر روی کامپوترهای شخصی آلوده را پنهان می کنند.

برای از کار انداختن UAC، کد حمله باید یا از یک مشکل سوء استفاده کرده باشد که به هکر اجازه می دهد تا مجوزهای مدیریتی سیستم را به دست آورد (مایکروسافت این نوع نقایص را آسیب پذیری” افزایش حق دسترسی” نامیده است)، یا اینکه کاربر را فریب دهد تا بر روی یک اعلان UAC گزینه yes را کلیک کند.

یکی از متخصصین تیم MMPC به نام “جو فالهابر” گفت: برخی از تهدیدات رایج شامل خانواده ویروس Sality، روت کیت های Alureon، تروجان بانکداری Bancos و نرم افزارهای تقلبی آنتی ویروس می شوند که همه آنها با قابلیت های مختلف قادر به از کار انداختنویژگی UAC هستند.

یک کرم که مایکروسافت آن را Rorpian نامیده است، علاقه ی خاصی به تاکتیک ضد UAC دارد. تیم MMPC مشاهده کرد که در یک روز بیش از ۹۰ درصد از حملات Rorpian مربوط به از کار انداختن UAC با سوء استفاده از یک آسیب پذیری چهار ساله ویندوز بوده است.

ویژگی UAC در نزدیک به یک چهارم از کامپیوترهای شخصی گزارش شده به مایکروسافت که به بدافزار آلوده شده اند غیر فعال بوده است که این موضوع، یا به واسطه بدافزارهای عجیب و غریب و یا به دلیل خاموش کردن این ویژگی توسط کاربر بوده است.

جو فالهابر لینکی را ارائه کرده است که بوسیله دستورات ارائه شده در آن، می توان در ویندوز ویستا ویژگی UAC را فعال یا غیرفعال ساخت. این دستورات هم چنین می توانند بر روی ویندوز ۷ مورد استفاده قرار گیرند، اما گام نهایی این است که برای خاموش کردنUAC آن را روی گزینه “Never Notify” تنظیم کنید.

 

به نقل از برسامبرچسب ها: ویژگی امنیتی، هشدار مایکروسافت، کاربران ویندوز ۷، ویژگی امنیتی UAC، بدافزار، جو فالهابر،
نوشته شده توسط محمد جواد
استخاره با قرآن کریم

بسم الله الرحمن الرحیم

در روایات آمده بهتر است که قبل از استخاره سهبار سوره ی اخلاص (قل هو الله احد) را بخوانید سپس سه مرتبه صلوات بر محمد و آل محمد بفرستید نیت کنید و
به انچه كه مایلید استخاره نمایید

استخاره با قرآن کریم


سخن بزرگان
اوقات شرعی
لوگوی دوستان


صفحات جانبی
ویدئوها