تبلیغات
مهندسی فناوری اطلاعات - آموزش نصب ویندوز روی لپ تاپ های اپل
مهندسی فناوری اطلاعات
بزرگترین فقر ، جهل است - امام علی (ع)
به پاس حرمت قلم و اندیشه، در صورت ذکر این نوشته منبع آن را نیز ذکر کنید ، استفاده از مطالب وبلاگ تنهابا ذکر منبع مجاز می باشد .

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 23 بهمن 1390
طبقه بندی: سیستم عامل،  آموزش ، ترفند، 

it-engineers

تمامی سیستم های اپل به طور پیش فرض دارای سیستم عامل مکینتاش هستند و بر خلاف دیگر لپ تاپ ها و کامپیوتر ها سیستم عامل ویندوز را به صورت پیشفرض به همراه ندارند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به بسیاری از افرادی که از سیستم های اپل استفاده می کنند (مانند مک بوک ها و آی مک ها) ,دوست دارند برای تعدادی از کارهای خود سیستم عامل ویندوز را به همراه داشته باشن...

نظر گرفته ایم تا آموزش نصب سیستم عامل ویندوز بر روی دستگاهای اپل را برایتان قرار دهیم.

نقل از آی تی کده،

شما با این آموزش قادر خواهید بود تا در کنار مک از سیستم عامل ویندوز نیز بهره مند شوید.

برای این کار ابتدا باید از یک نرم افزار کمکی استفاده کنیم که بهترین آنها bootcamp و parallel desktop می باشند که هر کدام کارهای متفاوتی انجام می دهند :

Bootcamp یک درایو جداگانه برای ویندوز مشخص کرده و کلا این دو سیستم عامل را از هم جدا می کند ولی parallel desktop , ویندوز را در درون درایو مک قرار می دهد

طرز کار آنها با یکدیگر متفاوت است بطوری که در bootcamp وقتی کامپیوتر را روشن می کنیم, تعیین می کنیم که از کدام سیستم عامل می خواهیم استفاده کنیم ولی در parallel desktop ابتدا وارد سیستم عامل مک شده و از آنجا با اجرای برنامه parallel desktop ,ویندوز نیز برایمان لود می شود و هر دو سیستم عامل را کنار هم داریم.

من به شخصه bootcamp را ترجیح می دهم چون parallel desktop معایبی مانند: سنگین شدن کارها برای کامپیوتر(چون هر دو سیستم عامل در یک زمان کار می کنند) و باگ های احتمالی که در این روش وجود خواهند داشت, دارد ولی در کنار این معایب یک مزیت دارد که تنها با یک حرکت می توانیم ویندوز را به مک و مک را به ویندوز تبدیل کنیم در حالی که اگر از bootcamp استفاده کنیم باید برای تغییر سیستم عامل ,سیستم را ریستارت کنیم.

در این قسمت می خواهم این عملیات را با bootcamp برایتان نشان دهم و در مطالب بعدی به parallel desktop نیز اشاره ای خواهم کرد و یک نکته ی دیگر اینکه شما می توانید بعد از استفاده از bootcamp در کنار آن از parallel desktop هم استفاده کنید.

برای شروع شما به چند چیز نیاز دارید:

آخرین ورژن نرم افزار bootcamp

یک دی وی دی نصب ویندوز( قابل بوت باشد)

Apple drivers for bootcamp که در دی وی دی داخل جعبه محصولات اپل موجود می باشد و اگر هم نداشته باشید می توانید از سایت اپل دانلود کنید. این فایل بعد از اتمام کار برای سازگاری ویندوز با سیستم مورد نظرتان به کار گرفته می شود.

حال برای شروع سیستم عامل مک را لود کرده از قسمت >> ultilities applications نرم افزار bootcamp را که بصورت پیش فرض برروی سیستم خود دارید اجرا کنید (اگر نداشته باشید می توانید آنرا دانلود کرده و یا از سی دی خود محصول بر روی سیستم خود نصب کنید)

پس از انتخاب continue نرم افزار از ما می خوهد که مقداری از هارد دیسک خود را به ویندوز اختصاص دهیم که نسبت به کارهیتان میتوانید این فضا را زیاد یا کم در نظر بگیرید. بعد از تعیین آن برروی partition کلیک کنید

با زدن پارتیشن , نرم افزار شروع به ساختن پارتیشن مورد نظر بر روی سیستم خواهد کرد و زمانی که این عملیات به پایان رسید و صفحه زیر نشان داده شد دی وی دی ویندوز را در دستگاه قرار داده و بر روی start inistallation کلیک کنید

بعد از کلیک کردن , سیستم شما ریستارت خواهد شد و بعد از ریستارت شروع به نصب ویندوز خواهد کرد. از این قسمت به بعد مراحل عادی نصب ویندوز را طی کنید و فقط در قسمتی که از شما پارتیشن می خواهد, پارتیشن bootcamp را انتخاب کنید .

بعد از اتمام نصب ویندوز , فایل apple drivers for bootcamp را اجرا کرده و برروی ویندوز خود نصب کنید.

توجه: برای انتخاب سیستم عامل در هنگام روشن کردن یا ریستارت شدن سیستم , دکمه ی (alt option) را از روی صفحه کلید خود بگیرید و نگه دارید تا صفحه زیر ظاهر شود و گزینه ی مورد نظر را انتخاب کنید.

اگر در هنگام روشن کردن یا ریستارت شدن سیستم این دکمه را نگه نداریم سیستم به طور پیش فرض وارد سیستم عامل مکینتاش خواهد شد.

 

به نقل از آی تی کدهبرچسب ها: نصب سیستم عامل ویندوز، نصب ویندوز، سیستم عامل ویندوز، دستگاهای اپل، لپ تاپ های اپل، سایت اپل، اپل، سیستم عامل مک، سیستم عامل مکینتاش، مک بوک، درون درایو مک،
نوشته شده توسط خسرو
استخاره با قرآن کریم

بسم الله الرحمن الرحیم

در روایات آمده بهتر است که قبل از استخاره سهبار سوره ی اخلاص (قل هو الله احد) را بخوانید سپس سه مرتبه صلوات بر محمد و آل محمد بفرستید نیت کنید و
به انچه كه مایلید استخاره نمایید

استخاره با قرآن کریم


سخن بزرگان
اوقات شرعی
لوگوی دوستان


صفحات جانبی
ویدئوها